SYNTETOS.PL

Badania rynku dla biznesu

Indywidualność w zarządzaniu zespołem

businessman

Mądry lider zespołu rozumie, jak ważne jest uznanie dobrych umiejętności i ciężkiej pracy każdej osoby. Może to być najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o wydobycie z każdego tego, co najlepsze. Kiedy ludzie są doceniani i zauważani, ich wewnętrzne ja odczuwa potrzebę dalszego doskonalenia się we wszystkim, do czego dążą.

Wzmocnij dobro

Istnieje kilka sposobów okazywania afirmacji i zachęty. Niektórzy mogą być bardziej proaktywni niż inni, ale ważne nie jest to, w jaki sposób jest to uznawane, ale to, że jest to uznawane. Przykłady afirmacji i zachęty mogą przybrać formę prostego poklepywania po plecach lub tak dramatycznej, jak publiczna akredytacja.

Każdy powinien być wykonany w stylu, który jest odpowiedni dla odbiorcy i uznanej kwestii. Zachęcanie do rozwoju osobistego i zawodowego można wykonać poprzez to ćwiczenie, jak wskazano wcześniej; większość ludzi będzie chciała pracować ciężej i bardziej efektywnie, jeśli ich wysiłki będą okresowo doceniane.

Zachęcanie poszczególnych osób w zespole do podnoszenia poziomu wydajności w celu stworzenia możliwości rozwoju jest również zachętą do rozwoju ich kariery i ogólnego dobrego samopoczucia.

Zachęcanie jednostki do dalszego doskonalenia istniejących umiejętności przynosi korzyści nie tylko jednostce, ale także wydajności grupy i firmie.

Na temat biznesu możesz też dowiedzieć się wiele ze strony realista.pl, gdzie poruszamy dodatkowo tematy z wielu innych dziedzin.

Zrozumienie możliwości i umiejętności każdej osoby pomaga również liderowi zespołu lepiej delegować obciążenie pracą na najbardziej odpowiednich kandydatów, w przeciwieństwie do prostego i losowego przydzielania zadań.

Większość osób postrzega tę uwagę jako oznakę uznania i szacunku, ponieważ uświadamia im to zaufanie, jakie przywódcy mają do swoich indywidualnych umiejętności i wkładu.

Kiedy do właściwych pinezek przypisuje się właściwych ludzi, wyniki końcowe zwykle dają wyniki lepsze od oczekiwanych, ponieważ wszyscy zainteresowani pracują ciężej, aby osiągnąć wspólnie wyznaczony cel. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że większość ludzi osiąga dobre wyniki, gdy są umiejętne w tym, co robią.