SYNTETOS.PL

Badania rynku dla biznesu

Jak pracować mądrzej i wydajniej? – podstawowe zasady

Dlaczego jedni „pracują” cały dzień i nie mają żadnych efektów i wyników, natomiast inni mogą poświęcić kilka godzi  i wszystkie zadania na dany dzień są zrobione?

Dobre pytania, prawda? Dzieję się tak, przez sposób w jaki pracujemy, jedni pracują, ale sami nie wiedząc co robią, zaś inni mają konkretny schemat/plan na dany dzień i dokładnie krok po kroku wiedzą co mają zrobić, dziś dokładniej przeanalizujemy co robić, aby nasze efekty były widoczne i nasza praca była wydajna.

Poznaj podstawowe zasady mądrej i wydanej pracy

Pierwszą ważną zasadą jest to aby ZAWSZE wykonywać duże zadania małymi krokami, o co chodzi?
Przykładowo mamy zadanie – zdobyć 300 obserwacji na Instagramie w ciągu dwóch tygodni, wydaje się trudne, czyż nie?

Ale teraz weźmy kartkę i zapiszmy „zadania dnia – zdobyć 25 obserwacji” teraz musimy pomyśleć jak możemy zdobyć 25 obserwujących na dzień i robimy tzw. „mapę myśli” wypisując wszystkie możliwe pomysły, później jedyne co nam zostanie to zwyczajnie realizować codziennie plan. Jeśli będziemy sumiennie codziennie zbierać po 25 obserwujących, okażę się że zdobędziemy więcej niż planowo zakładaliśmy, jednak musimy być świadomi tego, że to będzie wymagać dużej ilości pracy od nas. Następnym bardzo ważnym krokiem to oczywiście przerwy między zadaniami, przykładowo mamy 7 zadań do wykonania na dany dzień i dobrą metodą jest robienie przerwy co 2 zadania – wykonamy 2 zadania odchaczamy je i mamy 20/30 minut przerwy i znowu 2 zadania i 20/30 minut przerwy i właśnie w taki sposób możemy wykonać wszystkie zadania w kilka godzin, kiedy ktoś inny będzie je robić cały dzień, a koniec końców nie będzie z tej pracy żadnych efektów – syzyfowa praca.

Więcej artykułów z poradami jak prowadzić lepszy styl życia znajdziesz w serwisie https://www.wady.pl/.

Kluczową kwestią w realizowaniu codziennych zadań jest stworzenie planu dnia

Bierzemy kartkę i wypisujemy w punktach co musimy zrobić danego dnia i po każdym wykonanym zadaniu odhaczamy, że zadanie zostało wykonane. Taki sposób to mądre podchodzenie i wykonywanie swoich obowiązków, a za każdy dzień w którym są wszystkie zadania odhaczone ustalamy sobie małą nagrodę za ciężką i sumienna pracę i taką czynność powtarzamy codziennie.

Pamiętajmy, aby konkretnie sobie ustalić co jest naszą nagrodą za dany dzień.