SYNTETOS.PL

Badania rynku dla biznesu

Jak wyróżnić swoje CV na tle innych kandydatów?

Kiedy poszukujemy pracy po raz pierwszy przez wysłanie CV albo musimy zredagować to, które dało nam przepustkę od naszej obecnej pracy, musimy skupić się na kilku rzeczach.

Po pierwsze musi się ono wyróżniać. Jeśli postawimy na nudne, jednostajne i niekoniecznie poukładane CV, które wygląda tak, jak każde inne, nasze szanse błyskawicznie spadną, a do tego możemy zostać w ogóle niezauważeni przez rekrutera.

Postaw na minimalistyczną estetykę w swoim CV

Sprawdź, jakie CV są obecnie modne. Możesz spokojnie zrobić to za pomocą kreatorów CV, gdzie szablony zawsze oddają to, co obecnie jest w modzie.

Ale poza wyborem czegoś popularnego, postaw na szablon, który pozostaje w zgodzie z Tobą i może mówić o Tobie coś więcej. Minimalistyczna estetyka jest kojarzona z solidnym wykonywaniem pracy, poważnym podchodzeniem do swoich obowiązków, a także z przygotowaniem się do procesu rekrutacji. Możesz też dodać element kolorystyczny, ważne jest jednak, żeby z nim nie przesadzić i nie zająć kolorem większej części naszego życiorysu.

Mądrze rozmieścić wszystkie informacje w CV

Każda sekcja w naszym CV powinna być wyróżniona i umieszczona w estetycznym miejscu. Nasz doświadczenie i wykształcenie są najważniejsze, powinny więc zajmować centralną część kartki tak, aby od razu rzucały się w oczy. Przyjęło się, że porządne i profesjonalne CV powinno zajmować nie więcej, niż jedną stronę A4.

Nasz pracodawca ma szybko się z nim zapoznać i nie marnować niepotrzebnego czasu. Jeśli odpowiednio rozmieścić wszystkie ważne informacje o sobie na kartce, będzie można poznać je za pomocą jednego rzucenia okiem, co znacznie ułatwi pracę rekruterowi i nie zniechęci go do nas, a to może okazać się bardzo ważne, jeśli będzie musiał przejść przez całe góry nadesłanych życiorysów.

Więcej wpisów dotyczących finansów i szukania pracy, znajdziesz w serwisie wady.pl.

Unikaj znanych i nic nieznaczących fraz w Twoim CV

Twoje CV nie tylko musi być estetyczne, ale także zwięzłe. Nie lej wody na swój temat, nie rozpisuj się o swoich osiągnięciach, jeśli dla przyszłego pracodawcy nie mają one żadnego znaczenia. Nie korzystaj z gotowych szablonów, bo każdy doświadczony rekruter jest w stanie powiedzieć, co zostało napisane przez Ciebie i jest prawdą, a co perfidnie skopiowałeś z gotowca albo szablonu.

Jeśli chciałby sprawdzić, szybko doszedłby nawet, kto był twoją inspiracją. Dlatego dużo lepiej jest napisać mniej, ale konkretnie i prawdziwie, niż przeszukiwać Internet w poszukiwaniu rozwiązań, które niekoniecznie do nas pasują.