SYNTETOS.PL

Badania rynku dla biznesu

7 porad jak optymalizować swoją pracę żeby zarabiać więcej pracując mniej

Jeśli czytałeś epicką książkę „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”, może dotarło do Ciebie, że wymienianie swojego czasu na pieniądze to nie jest najlepszy pomysł, by zarabiać.

Optymalizacja pracy, bo czas to pieniądz

Jeśli nie, może nawet bez tego zmęczyłeś się już harówką na szefa-tyrana i miałeś kiedyś dość tej, co by nie mówić, formy niewolnictwa, która wymaga, byś przez osiem, może nawet dziesięć do dwunastu godzin każdego dnia, tyrał na kogoś innego, zarabiając niewiele ponad płacę minimalną? Jak wielu z nas, możesz mieć wrażenie, że twoje biurko stało się bardziej więzienną celą, która trzyma cię z dala od reszty cywilizacji. A mimo to żyjesz od wypłaty do wypłaty. Jak się z tego wyrwać? Nie jest to łatwe, ale możliwe!

Mówią, że czas to pieniądz, to prawda

Jeśli tak jest, to uświadamia to fakt, że niektórzy ludzie z pewnością zarabiają o wiele więcej pieniędzy w tym samym czasie, który jesteś w stanie poświęcić, lub nawet w znacznie krótszym czasie, niż Ty zarabiasz swoje parę tysięcy. To znaczy, że mają dużo bardziej wartościowy czas, skoro oni mogą w godzinę zrobić stówę, a Ty na przykład 30 pln.

Do tej pory prawdopodobnie wywnioskowałeś fakt, że musi istnieć lepszy sposób na grę w zarabianie pieniędzy

TAK. W rzeczywistości istnieje ze sto, może z tysiąc różnych lepszych sposobów grania w tę grę.
Pracując mniej można zarobić więcej. Widziałeś, jak robią to inni ludzie. Czas więc napisać własną historię sukcesu i sprawić, by stało się to także i w Twoim życiu!

Zwiększenie tempa pracy to nie jest rozwiązanie, bo może przyniesie Ci dwa razy większy napływ kasy, ale po dłuższym czasie się zajedziesz. Ale za to odkrycie znacznie lepszego sposobu gry w zarabianie prawdopodobnie przyniesie Ci 20-krotny lub większy wzrost zarobków. Więc co robić? Nie tyrać jak wół, a szukać lepszych sposobów, by praca zostala wykonana, ale bez woła.

Oto 7 porad odpowiednio optymalizować własną pracę

1. Jeśli chodzi o pracę z zespołem, w większości przypadków dokładność 80% jest wystarczająca

Jak wiecie, czas to pieniądz i przez większość czasu duże projekty mają ograniczenia czasowe. Jeśli pracujesz z zespołem, osiągnięcie 80% dokładności jest prawie zawsze wystarczające. Pozostałe 20% możesz zostawić na fazę ćwiczeń lub testów, podczas której możesz wypracować najdrobniejsze szczegóły. Należy pamiętać, że prawidłowe i terminowe wykonanie pracy jest ważniejsze niż dopracowanie wszystkich szczegółów.

2. Opanuj sztukę mówienia „Nie”

Przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań oceń swoje obecne obciążenie pracą i przestrzegaj swoich ograniczeń. Nauka mówienia „nie” nie tylko uwolni Twój czas, ale także oszczędzi Ci stresu. Ludzie sukcesu wiedzą, czego chcą i nie mają problemu z podejmowaniem decyzji, stawianiem na coś stopy i odmawianiem.

3. Poznaj sztukę delegowania

Jeśli jesteś osobą przyzwyczajoną do robienia wszystkiego samemu lub masz trudności z odpuszczeniem, pamiętaj, że nie masz wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia, aby zrobić i zająć się wszystkim. Jest to bardzo ważna wartość, którą każdy menedżer i lider powinien poznać i zaakceptować. Zmniejsz obciążenie pracą i zwiększ wydajność, ucząc się delegowania zadań.

4. Ucz się, aby przejść szkolenie w zakresie specjalistycznej umiejętności

W dzisiejszych czasach wysoce pożądany i wyspecjalizowany zestaw umiejętności może sprawić, że zmienisz się ze zwykłego pracownika w bardziej wartościowego pracownika. Poświęć trochę czasu, aby określić, które umiejętności są najbardziej wartościowe i pożądane w Twojej branży i sprawdź, czy jest to coś, czego możesz nauczyć się zdobywać w wolnym czasie.

5. Zdobądź wyższą kwalifikację lub stopień

Istnieją pewne sektory pracy, które wymagają posiadania pewnego stopnia naukowego, specjalistycznego szkolenia lub certyfikatu, aby zakwalifikować Cię do wyższej siatki płac. Chociaż ta trasa może być trudna finansowo i czasochłonna, może podnieść Twoje kwalifikacje i sprawić, że będziesz kwalifikować się do awansów lub wyższych tytułów, co może okazać się dobrą i satysfakcjonującą inwestycją na dłuższą metę.

Niezależnie od tego, czy jest to dyplom MBA, czy Six Sigma Black Belt, sprawdź, czy wydatki na nocne zajęcia i seminaria mogą okazać się opłacalną inwestycją. Są również firmy, które sponsorują dalszą edukację wykwalifikowanych pracowników, więc poświęć trochę czasu na omówienie tego z Działem Zasobów Ludzkich Twojej firmy.

6. Rozważ zmianę godzin pracy lub pracę zdalną

Jeśli Twój pracodawca nie jest w stanie lub nie chce dać Ci podwyżki w ramach rekompensaty za ilość wykonanej pracy, spróbuj wynegocjować dostosowanie godzin pracy lub przedyskutuj możliwości telepracy. Jednak może to nie działać w wielu branżach, ale jeśli możesz wykonać większość swojej pracy z domu, to zdecydowanie warto o to zapytać. Możesz także ocenić swoje godziny pracy i sprawdzić, czy praca na kolejnej zmianie może zwiększyć Twoją produktywność lub dać więcej czasu na skorzystanie z innych możliwości zarabiania pieniędzy.

7. Znajdź skuteczny sposób wykonywania powtarzalnych zadań

Jeśli Twoja praca lub codzienne zadania wymagają regularnego zajmowania się powtarzającymi się zadaniami, zamiast spędzać na nich znaczną ilość czasu, spróbuj dowiedzieć się, jak zautomatyzować lub usprawnić cały proces. Istnieje wiele aplikacji i oprogramowania online, które zostały zaprojektowane w celu ograniczenia drobiazgów. Korzystaj z bezpłatnych aplikacji, które mogą znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie określonego zadania.

Jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby kupić płatne oprogramowanie, porozmawiaj o tym z kierownictwem i upewnij się, że masz powody, aby uzasadnić wydatek. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie to może pomóc w znacznym zwiększeniu produktywności, dokładności i zapewnieniu łatwego dostępu do uporządkowanych informacji.

Więcej interesujący porad związanych z pracą, biznesem oraz ekonomią znajdziesz w serwisie https://www.bezpodatku.pl/.