SYNTETOS.PL

Badania rynku dla biznesu

Na jakie oferty pracy warto odpisywać?

Może zdarzyć się tak, że podczas szukania pracy, w trakcie przeglądania różnych ogłoszeń, natrafisz na kilka takich ofert, które mocno ci się spodobają, ale które – jak od razu stwierdzisz się – znajdą się poza zasięgiem twoich kompetencji, wykształcenia i umiejętności. Niespełnianie pewnych warunków nie musi jednak równać się automatycznym brakiem szans na zdobycie konkretnej posady. Szukanie pracy w dużej części zależy od szczęścia i… twojego nastawienia! Obecnie natomiast pewne braki np. w wykształceniu spokojnie można zrekompensować chociażby umiejętnościami miękkimi, o czym i pracodawcy, i specjaliści od rekrutacji doskonale wiedzą.

Rozsądnie podchodź do ofert pracy

Nie zabieraj więc sobie tak od razu szansy na angaż swoich marzeń. Nawet jeśli ta jedna jedyna oferta wyraźnie wskazuje na pracę powyżej twoich aktualnych kompetencji, nic nie szkodzi ci po prostu na nią odpisać i zaryzykować. Każdy rekruter to przecież człowiek taki jak ty. A ludzie miewają lepsze i gorsze dni, więc może zdarzyć się tak, że w trakcie przeglądania odpowiedzi rekruter będzie mieć akurat doskonały humor i dlatego też postanowi dać szansę świeżo upieczonemu inżynierowi, który jeszcze nigdy nawet nie pracował na poważnie w swoim zawodzie, a w rubryce z doświadczeniem ma wpisany wyłącznie dwumiesięczny staż, który musiał odbyć, by ukończyć studia. Różne sytuacje przytrafiają się w życiu. Widząc przykłady ofertowe dla pracowników na www.szukajpracy.pl widzimy, że niektóre oferty pracy celowo uwzględniają wiele różnych wymagań względem pracowników, by w rzeczywistości zapraszać na rozmowy kwalifikacyjne nawet tych, którzy tych wszystkich kryteriów nie spełnią.

Możesz wiele zyskać dzięki odpisywaniu na oferty prac

Pamiętaj, że odpisując na ofertę pracy nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. Wymogi, które jednak każdorazowo musisz spełniać, to podstawowe wymogi formalne. Szukanie pracy zawsze powinno bowiem odbywać się na podobnych zasadach. Jeżeli nadal nie wiesz, jak te zasady tak dokładnie wyglądają, koniecznie poczytaj sobie o nich na innych stronach internetowych, skupiając się w dużej mierze na przygotowaniu odpowiedniego CV i listu motywacyjnego.